Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Pohár tří královských měst 2019

 

Kluby plastikových modelářů z LOUN, SLANÉHO a ŽATCE 

ve spolupráci s Městskou knihovnou Louny a patronací firmy Eduard 

pořádali v sobotu 25. května 2019

IX. ročník společné soutěže POHÁR TŘÍ KRÁLOVSKÝCH MĚST

            XVIII. ročník EDUARD KAMIKAZE CUP 2019
 

FOTKY  

Pořadateli letošní putovní akce byli modeláři z klubu "Lounská sekce" a umístili ji jak už se stalo v posledních časech v našem modelářském světě zvykem (Brno, Nymburk, E-day) také na výstavišti, do nedávno zrekonstruovaného výstavního pavilonu z roku 1932, který přítomné překvapil prosvětelným a vzdušným prostorem. I letos byl v Lounech překonán počet vystavených modelů. Soutěže se zúčastnilo 96 modelářů ze tří zemí (kromě Česka ještě z Itálie a Německa) s 304 plastikovými a 131 papírovým modelem.

Časový harmonogram soutěže:

07.30 - 10.00      -  přejímka modelů

09.00                   -  zahájení stavby Eduard Kamikaze Cup
10.00                   -  oficiální zahájení soutěže
15.00                   -  zveřejnění výsledků soutěže a vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií
16.00                   -  ukončení soutěže Kamikaze Cup, vyhlášení vítěze
16.15                   -  oficiální ukončení Poháru tří královských měst 2019

Doprovodný program:      Prohlídka výrobních prostor firmy Eduard v Obrnicích (vlastní doprava)

 

Výsledky základních kategorií jsou zveřejněny na "modelfóru", zde jen některé:

Soutěž žáků do 15 let (včetně)      

Letadla a vrtulníky 1/60 a větší: Jan Huryta (I-16 typ 24), Filip Jelínek (Spitfire F Mk.IX), Jan Mareš (Siemens SSW)

Letadla a vrtulníky 1/61 a menší: Daniel Kraus (F6F-5N), Václav Vopalecký ml.(F-14A), Mikoláš Brabec (F4U-1D)

Vojenská technika 1/40 a větší: Tad. Javořík (Walker Buldog), Josef Tropek (M113), Jan Huryta (T-34/76)

Vojenská technika 1/41 až 1/60: Josef Tropek (KV-1 Heavy Tank), Marek Duka (Pz.Kpfw. Tiger II Königstiger)

Vojenská technika 1/61 a menší: Marek Duka (Challenger I), V.Vopalecký ml.(8,8cm FlaK), Adam Choreň                                                                                                                                               (Schwimmwagen)  Cena IPMS pro žáky - letadla:      Jan Mareš (Siemens JSW D.III)

Cena IPMS pro žáky - technika:    Jan Huryta (T-34/76)  

 

Společná soutěž kadetů a dospělých:

                                                           Modely letadel a vrtulníků měřítek 1/32, 1/48, 1/72, 1/144

                                                           Vojenská pozemní technika měřítek 1/35, 1/48, 1/72

                                                           Civilní technika - všechna měřítka

                                                           Diorámy bez rozdílu měřítka

                                                           Figury a busty bez rozlišení kategorií

                                                           Modely plavidel bez rozdílu měřítka

                                                           další soutěžní kategorie.

 

Speciální soutěže a kategorie

Žatecká šiška - XXVIII. ročník o nejlepší model letadla čs. pilotů: Václav Vopálecký st. - Spitfire HF Mk.IXe

Žatecká Chmelnice: Pevel Huryta - Roland D.VIa

Malí, ale šikovní - ocenění modelu nejmladšího účastníka soutěže: Daniel Kraus Pz.Kpf.VI Tiger, F6F-5N Hellcat

Slánská čtvrtka - nejlepší model bojové techniky v měřítku 1/48: Ladislav Lacina Sd.Kfz.251/1-II AuSf.D - Stuka zu Fus

Memoriál Jiřího Padevěta - nejlepší model bojové techniky v měřítku 1/35: 

Cena "F" (v kategorii figurek předává Karel Šutt):                       Sergio Palumbo, klub La Centuria Janov

Cena "Z" (v kategorii "malí, ale šikovní" předává Karel Šutt):      A. O. Válková za 1/72 Vampire T.11 a Foland Gnat

Soutěžní výstava papírových modelů bez rozdílu věku autora a zaměření modelu:   1. místo Zdeněk Smaženka

                                                                                                                                          2. místo Jana Žuravnyjová 

Memoriál Franty Tomana, nejlepší model soutěže (Best of Show) bez rozdílu kategorií a měřítek:

                                  Vladislav Seidl (Děčín) - Boeing EB-47E Stratojet

Eduard Kamikaze Cup (XVIII. ročník soutěže v rychlostavbě modelu firmy Eduard):  Pavel Bobok z KPM Zdice

                                                   další dva modely v časovém limitu stačili dokončit Jiří Dvořáček a Vladimír Kraus.

          

 

TOPlist